Jakie zabawki kupować dzieciom? Drewniane czy plastikowe?

Odwieczny dylemat

Co wyróżnia drewniane zabawki? Na co powinniśmy uważać przy ich wyborze? Które lepiej wybrać? Zabawki drewniane, a może nieco tańsze zabawki plastikowe?

Kiedy w naszym domy pojawia się dziecko, to na pewno szalejemy z radości. Chcemy dla niego wszystkiego co najlepsze. Na pewno jedną z czynności najważniejszych zaraz po urządzeniu jego pokoju jest zakup zabawek. Najczęściej popełniamy błąd i wybieramy naprawdę masę zabawek. Jednak przy wyborze zabawek powinniśmy się dokładnie zastanowić. Bowiem wybór zabawek do najprostszych nie należy. Bardzo szeroki asortyment gadżetów dla dzieci powoduje nic innego jak to, że rodzice już całkiem nie wiedzą na co konkretnie postawić. Do wyboru najczęściej mamy zabawki plastikowe (nieco tańsze) oraz zabawki drewniane. Które wybrać?

Niepolecane zabawki plastikowe

Niestety zabawki wykonane z plastiku mają całą masę wad. Wielokrotnie zabawki wykonane z plastiku składają się z bardzo małych części. Bywa także tak, że musimy części te zbierać, aby móc skompletować całość. Dużym problemem się okazuje to, że niektóre z nich możemy dosyć łatwo zgubić. Poza tym nasze dzieci mogą je połknąć, a to już doprowadzi do sporego nieszczęścia.

Kolejną dosyć istotną wadą jest ich wytrzymałość. Raczej plastik nie jest materiałem najtwardszych. Dzieci zabawkami bardzo często rzucają i je niechcący uszkadzają. W ten sposób mogą powstać pęknięcia, a one mogą powodować skaleczenie się naszego malucha.

Drewniane zabawki – dużo lepsze od plastikowych

Zabawki drewniane pamiętamy ze swojego dzieciństwa. Jednak obecnie trendy się zmieniają i mamy do czynienia z powrotem zabawek drewnianych. Materiał naturalny odpowiednio obrobiony może naprawdę wyglądać przepięknie, niczym produkt gotowy ze sztucznego tworzywa. Na świecie jest masa zwolenników zarówno zabawek drewnianych, jak i także plastikowych. Obojętne, na które się nie spojrzy, to one mają swoje szczególne zalety. Tak jest ze wszystkimi rzeczami, które mamy dostępne w sklepach. Zabawki plastikowe nie biją po oczach swoją prostotą, ale właśnie ona powoduje, że na dziecko wpływają lepiej zabawki plastikowe.

Drewniane zabawki na pewno posiadają więcej zalet, aniżeli wad. Pobudzają na pewno wyobraźnię naszego dziecka. Maluchy jeszcze kilkanaście lat temu bawiły się patykami i udawały, że strzelają z pistoletu. Możliwości na takie kreatywne zabawy było bardzo wiele. Co ciekawe same sobie tworzyły te zabawy. Pozwólmy naszym dzieciom również bawić się kreatywnie. Na pewno będą zadowolone.

Kochanie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com